Comforty

Maja Ganszyniec

Maja Ganszyniec

Maja Ganszyniec (rocznik 1981) urodzona na Śląsku, absolwentka wydziału Design Product londyńskiego Royal College of Art (2008) oraz krakowskiej ASP (2005). Obecnie prowadzi w Warszawie STUDIO GANSZYNIEC, specjalizujące się w projektowaniu mebl i produktów przemysłowych. Wierzy w sens tworzenia innowacyjnych, pięknych i przyjaznych przedmiotów. Łączy projektowanie, które jest jednocześnie odpowiedzialne i wizjonerskie. Poszukuje nowych możliwości w ramach ograniczeń myślenia strategicznego.
Maja jest projektantką z kompleksowym podejściem do procesu twórczego. Jej rozległe doświadczenie obejmuje prace z zakresu projektowania produktu i mebli, projektowania marek oraz doradztwo w zakresie strategii design. Jej prace były pokazywane na wystawach m. in. w Mediolanie, Amsterdamie , Berlinie i Londynie, oraz opublikowane przez Domus, Icon, Abitare czy Wallpaper. W latach 2009-2013 współprowadziła z Krystianem Kowalskim Kompott Studio.
Od powrotu do Polski w 2008 roku, współpracowała przy szeregu projektów komercyjnych, odpowiedzialna za strategię design oraz art directing. Efektem długotrwałej relacji zawodowej z agencją strategiczną Touchideas są dwie nagrody Red Dot Award in Communication (2011 i 2014) oraz nagroda KTR 2014 (złoto) w kategorii design. Jako współpracownik Royal College of Art (Innovation Associate), rozwijała produkty z dziedziny projektowania inkluzywnego. Została laureatką nagrody Innovation RCA 2008 oraz Helen Hamlyn Award 2008 w dziedzinie projektowania inkluzywnego. Przez pewien czas mieszkała w Mediolanie, pracując dla Atelier Mendini i Studio di Architettura Luca Scacchetti.

Boo

Boo
Newsletter
Podany adres e-mail jest nieprawidłowy Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości, wpisz pełny adres e-mail
loader loader