Comforty

Calder
Design: Jak Kochański
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Odmiennie od większości produktów Comforty, DNA marki odczytane jest tu poprzez ergonomię mebla, a nie objętość elementów tapicerowanych, składających się na komfort.

Studium kształtu i detalu, możliwe za sprawą technologii formowania sklejki w kilku płaszczyznach, pozwoliło na wypracowanie miękkiego, otulającego oparcia. Jego lekko przeskalowana proporcja zapewnia wygodne położenia ciała w pozycjach bardziej lub mniej formalnych, nawet osobom o wysokim wzroście.

Sensualnemu doświadczaniu formy mebla sprzyjają miękkie, organiczne kształty, które jakby unoszą się w powietrzu. Pojawiają się też szlachetne materiały, takie jak toczone, lite, dębowe drewno starannie wyrzeźbionych i ciepłych w dotyku podłokietników, czy dostępnego w jednej z wersji stolika. W stosunku do proporcji elementów tapicerowanych, stalowy stelaż wydaje się niemal neutralny, o ile nie zaakcentujemy go wyrazistym kolorem.

Choć nawiązuje do ascetycznego wzornictwa modernizmu, Calder nie pozostanie niezauważony we wnętrzu. Jego skala i wyrafinowane detale, w zależności od wykorzystanych tkanin i kolorów, mogą mocniej wybrzmieć w przestrzeniach lobby hotelowych lub publicznych. Akcenty podstawy opcjonalnie mogą być wykonane w szlachetnych metalach – w mosiądzu lub stali.
Dostępne warianty fotela, decydują o jego wyglądzie i funkcji. Sprawiają, że mebel ten doskonale sprawdzi się zarówno w domu, jak i w biurze.

Calder dostępny jest w kilku wersjach tapicerowania - w skórze lub w tkaninie, z podłokietnikami lub bez nich, z miękkimi podłokietnikami tapicerowanymi lub toczonymi z litego, dębowego drewna. Calder może być wyposażony także w pomocny pulpit, wykonany z litego dębowego drewna. W tej wersji fotel może być zamówiony zarówno dla lewo, jak i praworęcznych użytkowników. Lakierowana proszkowo podstawa wykonana z giętej, stalowej rurki, dostępna jest w dowolnym kolorze z palety RAL oraz w kolorach z kolekcji lakierów z efektem struktury piasku, w rdzy, miedzi i perłowym złotym.Newsletter
Podany adres e-mail jest nieprawidłowy Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości, wpisz pełny adres e-mail
loader loader