Comforty

Circus
Design: Krystian Kowalski
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Typologię mebla na planie koła można wywodzić z historii architektury starożytnego Rzymu. Pierwszy okrągły budynek tzw. cyrku w antycznym Rzymie nosił nazwę „Circus Maximus” i powstał w dolinie pomiędzy wzgórzami Palatyńskim i Awentyńskim. Budynek ten skonstruowano w okresie starożytnej monarchii. Początkowo całkowicie z drewna. Architektura cyrków z biegiem stuleci ewoluowała, a w okresie Republiki budynek cyrku stał się jednym z punktów charakterystycznych rzymskich miast, rodzajem klasycznego obiektu publicznego, którego nieprzemijająca forma architektoniczna zapisała się trwale w kulturowym dziedzictwie Europy.

Projekt stolików Circus nawiązuje do rzymskich budowli zwanych cyrkami. Miejsc rozrywki, spędzania wolnego czasu, ale także budynków znaczących dla krajobrazu, budynków o zdefiniowanej i istotnej społecznie funkcji. Dzięki pracy ze skalą i proporcją, stolik Circus nabiera cech klasycznej architektury. Poprzez rytmiczne rozłożenie elementów wertykalnych i grę światła i cienia, jego ażurowa forma, choć inna w skali, zyskuje dynamikę. Zaznaczony mocnym gestem, klasyczny kształt okręgu i szlachetne dębowe drewno, pomagają nadać mu cechy ponadczasowego, wyrazistego mebla w komfortowej strefie wypoczynkowej domu.
Wyrafinowane detale, piękno naturalnego materiału oraz dodatkowa funkcja - zdejmowany blat, który może pełnić funkcję tacy i udostępnia dodatkową przestrzeń użytkową mebla, czynią Circus meblem przydatnym dla każdego typu przestrzeni, jako stolik kawowy, towarzyszący aranżacji salonu.

Stoliki Circus dostępne są w dwóch rozmiarach, gamie kolorów z kolekcji fornirów Comforty oraz w MDF w kolorach z palety RAL z drobinami kwarcu.Newsletter
Podany adres e-mail jest nieprawidłowy Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości, wpisz pełny adres e-mail
loader loader